Türkçe | English

HABERLER

TÜM HABERLER

Adıyaman Tanıtım Günleri

Adıyaman Yöresel Lezzetleri İstanbul’da Tanıtıldı.

 

Adıyaman Valiliği koordinasyonunda, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Dernekler Federasyonu işbirliğinde İstanbul Yenikapı’da ’Adıyaman Tanıtım Günleri’ düzenlendi.

 

21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Adıyaman’ın tarihi, kültürü, mutfağı, sahip olduğu tüm turizm değerleri Yenikapı Etkinlik alanında ziyaretçilere tanıtıldı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine; Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, İpekyolu Kalkına Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birçok ilin Milletvekilleri, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Adıyaman’daki kamu ve özel sektör temsilcileri, İstanbul’daki üst düzey bürokratlar ve İstanbul’da yaşayan Adıyamanlılar ile binlerce ziyaretçi katıldı. 21-24 Kasım tarihleri arasında 4 gün süren etkinlikte, yerel ve ulusal sanatçıların konserler verdi, ziyaretçiler birbirinden lezzetli Adıyaman yemeklerini tanıma fırsatı buldular. Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediyesi tarafından ortak katılım sağlanan etkinlikte, İpekyolu Kalkınma Ajansı da Adıyaman’ın yatırım fırsatları, bölgesel teşvik sistemi ve Gastronomi alanında yapılan çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.
Copyright 2013 AYDO

Anasayfa   |   İletişim

Alitaşı M. Gölbaşı C. No:137 Kat:4 ADIYAMAN

Tel : +90 416 213 14 44-46 Fax : +90 416 213 14 45
E-mail : info@investinadiyaman.gov.tr